فالوور و فالووینگ چه فرقی دارند؟

فالو کردن یا فالو شدن، فالوور ها و فالووینگ ها از رایج ترین اصطلاحات اینستاگرام است. فالوور بالا بهتر است یا فالووینگ بالا؟ تفاوت فالوور و فالووینگ در چیست؟ بالا بودن تعداد اعضای لیست فالوور ها اعتبار محسوب می شود یا فالووینگ ها؟ در ادامه به شرح کامل این اصطلاحات و تفاوت آن ها می پردازیم.

فالو کردن یا فالو شدن یعنی چه؟

کلمه فالوو follw که لغتی انگلیسی است به معنای دنبال کردن است. در اپلیکیشن پرطرفدار اینستاگرام این کلمه در دو اصطلاح مختلف فالوور و فالووینگ به کار برده می شود. فالو کردن یک صفحه در اینستاگرام در واقع به معنای دنبال کردن آن صفحه و دیدن پست ها و استوری های آن در بخش خانه یا به اصطلاح هوم برنامه اینستاگرام خود است. برخی از صفحات اینستاگرام برای خصوصی سازی بسته هستند و اگر قصد فالو کردن آن ها را دارید لازم است به آن صفحه درخواست دهید و تا زمانی که آن فرد درخواست شما را قبول یا رد کند منتظر بمانید. بدیهی است در پیج های بسته امکان دیدن پست و استوری ها فقط برای افرادی که آن را فالوو کردند، امکان پذیر است و تمامی افراد به آن صفحه دسترسی ندارند. معمولا پیج های شخصی در حالت خصوصی یا به اصطلاح انگلیسی آن private هستند و پیج های که خدماتی را ارائه می دهند در دسترس عموم قرار دارند و به اصطلاح public هستند.

فالوور چیست؟

فالوور ها کسانی هستند که پیج شما را دنبال می کنند و پست های شما در هوم پیج آن ها نمایش داده می شود و می توانند پست شما را لایک کنند (به نشانه پسندیدن) یا در زیر آن نظراتی درج کنند (کامنت بگذارند) و همچنین استوری های شما در بالای هوم پیج در کنار استوری های سایر صفحاتی که دنبال کرده اند به ترتیب زمانی با دایره ای ای که نواری صورتی رنگ در اطرافش دارد نمایان می شود و قابل مشاهده است بدیهی است که فالوور های شما می توانند استوری شما را باز کرده و در صورت تمایل واکنشی نشان داده یا پاسخی درباره آن بدهند که در بخش پیام های شما قابل مشاهده و پاسخدهی است. در یک جمله فالوور های صفحه شما در واقع مخاطبان شما هستند! و تعداد آن ها در نوار کنار تصویر پروفایل پیج شما پس از تعداد پست ها و در وسط نمایش داده می شود.

تفاوت فالوور و فالووینگ در چیست؟

همانطور که در بند های قبلی گفته شد در کنار تصویر پروفایل هر صفحه ای در اینستاگرام سه عدد دیده می شود عدد اول کنار پروفایل تعداد پست های منتشر شده، عدد وسط تعداد دنبال کننده ها یا همان فالوور های شما و عدد آخر تعداد فالووینگ ها را نمایش می دهد. فالووینگ ها همان صفحاتی هستند که شما آن ها دنبال کرده اید و می خواهید پست ها و استوری هایشان برای شما نمایش داده شود. این صفحات می توانند پیج دوستان و آشنایان یا بخشی از علاقه مندی های شما باشد یا حتی صفحه ای است که از آن خرید می کنید، آموزشی می بینید و …

برخی افراد در لیست فالوور و فالووینگ شما مشترک هستند، یعنی هم شما دنبال کننده صفحه آن شخص یا کسب و کار هستید و هم او صفحه شما را دنبال می کند.

مدیریت فالوورها چگونه انجام می شود؟

با اپدیت های اینستاگرام قابلیت های زیادی برای مدیریت فالوور ها امکان پذیر شده است شما می توانید استوری خود را از اشخاصی پنهان کنید یا استوری های شخصی خود را فقط برای لیستی از دوستان نزدیک منتشر کنید و بدون اینکه دیگران متوجه شوند از حریم خصوصی خود مراقبت کنید.

می توانید فالوور هایی که مزاحمتی برای شما دارند را از پیج خود حذف یا بلاک کنید در این صورت تا زمانی که آن را از حالت بلاک خارج نکنید دسترسی به پیج شما برای او غیرممکن می شود.

انواع فالوور اینستاگرام

فالوور های پیج اینستاگرام شما از حیث میزان فعالیت و واقعی یا غیر واقعی بودن به چند دسته تقسیم می شوند بدیهی است که فالوور های واقعی و فعال پیج شما ارزشمند ترین فالور های تان هستند آن هایی که؛

  • پست های شما را لایک می کنند
  • پست های پیج شما را با دیگرن به اشتراک می گذارند
  • زیر پست های تان کامنت می گذارند
  • در مواقعی دیگران را زیر پست های تان منشن می کنند
  • به استوری های شما واکنش یا پاسخ می دهند
  • پست های شما را استوری می کنند

در یک کلام آن هایی که صفحه و مطالب شما را دوست دارند و با رفتارشان و معرفی پیج شما، به اینستاگرام نشان می دهند این صفحه پر طرفدار و ارزشمند است و مطالب جالب و کاربر پسندی را منتشر می کند.

راه های زیادی برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد مانند خرید فالوور، اما این روش ها بعضا باعث بالا رفتن تعداد می شود و در دید اول اعتبار پیج را بالا می برد اما تضمینی برای واقعی و فعال بودن آن فالوور ها وجود ندارد.

چرا بالا بودن فالوور اینستاگرام مهم است؟

بالا بودن تعداد فالوور های شما در دید اول، نشان از اعتبار و جذابیت پیج شما دارد اما تضمینی برای فالوو شدن توسط افراد جدید نیست و برای جلب نظر بازدید کنندگان صفحه خود و فالوو شدن توسط آن ها شما باید قوانینی را رعایت کنید.

هر چه تعداد فالوور های پیج شما بیشتر باشد مخاطبانتان بیشتر است و افراد بیشتری در معرض پست های شما قرار دارند و این باعث می شود دیگران برای تبلیغات و کسب اعتبار و فالوور بیشتر به شما روی بیاورند تا از طریق پیج شما مخاطبان جدید پیدا کنند و از طرفی دیگر اگر پیج شما خدماتی را به فروش می رساند حالا افراد زیادی را دارد که به این خدمات جذب شده اند و با رعایت اصول مشتری مداری می توانند به سادگی از فالوور پیج اینستاگرام به خریدار دائمی خدمات شما تبدیل شوند. ای بسا کسب و کار های بسیاری که رونق خود را مدیون پیج اینستاگرام هستند و از این طریق برند خود را مشهور و شناخته شده کرده اند.

تبدیل فالووینگ به فالوور اینستاگرام

چگونه فالویینگ خود را به فالوور تبدیل کنیم؟ شما می توانید از راه هایی مانند مشارکت در پیج هایی که دنبال می کنید، فالوور های جدید کسب کنید. از طریق لایک کردن، کامنت فعالانه گذاشتن و رفتار های عادی می توانید نظر پیج مقابل و حتی فالوور های آن پیج را به خود جلب کرده و آن ها را به بازدید از صفحه خود ترغیب کنید (هشدار: از تبلیغ واضح زیر پست های دیگران جدا خودداری نمایید) و با پست های کاربردی و مطالب جالب آن ها را به فالوور دائمی و فعال خود تبدیل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *