ممبر واقعی تلگرام با ممبر فیک چه تفاوتی دارد؟

ممبر واقعی تلگرام چیست؟ این سوالی است که به ذهن خیلی از افرادی که از این پیام رسان بسیار موفق، قدرتمند، عامه پسند و محبوب در سراسر دنیا به خصوص ایران به شمار می رود، خطور می کند. در حقیقت خرید ممبر واقعی می تواند یکی از رموز موفقیت برای کسب و کارهایی باشد که در این اپلیکیشن محبوب تلگرام یا اینستاگرام مشغول به فعالیت هستند.

ممبر تلگرام
راه های افزایش ممبر تلگرام

توجه به تعداد ممبرها و تلاش برای افزایش آنها یکی از دغدغه های مدیران گروه های تلگرامی است. چرا که هر روز تعداد افرادی که به تلگرام اضافه می شوند رو به افزایش است. این برنامه هم کاربری بسیار راحت و آسانی دارد و هم امکاناتی فراوان در اختیار کاربران خود قرار می دهد. همین مورد باعث شده تا خیلی از مدیران تلگرامی به دنبال افزایش ممبر واقعی تلگرام باشند تا به این وسیله بتوانند سود بیشتری را از جذب تبلیغات به جیب بزنند.

ممبر واقعی تلگرام چیست؟

همان طوری که در بالا هم اشاره کردیم بسیاری از کسب و کارها به دنبال افزایش تعداد مخاطبین خود و همچنین حفظ مشتریان فعلی خود در پیام رسان تلگرام هستند. مدیران تلگرامی با استفاده از امکاناتی که تلگرام در اختیار آنها قرار داده به راحتی قادر خواهند بود ارتباط خود با مخاطبین و کاربران را حفظ کرده و از همه مهم تر اینکه توجه آنها را به سمت فعالیت کسب و کار خود بیشتر جلب کنند.

یکی از فاکتورها و عوامل تأثیرگذار بر موفقیت افراد در این پیام رسان محبوب، افزایش ممبر واقعی تلگرام است. ممبر که برگرفته از کلمه انگلیسی Member است در واقع به معنای عضو است. هرگاه شخصی به وسیله لینک گروه تلگرامی به کانال یا گروه شما وارد و عضوی از آن شود، قادر به مطالعه یا باز نشر مطالب شما خواهد بود. تعداد این ممبرها با عددی که در زیر نام گروه مشخص شده، قابل مشاهده است.

ممبر تلگرام
ممبر کانال تلگرام

اما سوالی که ممکن است ذهنتان را به خودش مشغول کند این است:

چرا ممبر واقعی تلگرام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؟

بدون شک مدیران تلگرامی زمان و هزینه زیادی را صرف افزایش ممبرهای کانال خود آن هم به صورت واقعی می کنند. یکی از دلیل های با اهمیت بودن خرید ممبر واقعی تلگرام برای مدیران این پیام رسان محبوب، این است که هر چه ممبرهای یک کانال یا گروه بیشتر باشد به طبع اعتبار و محبوبیت کانال، هم در میان کاربران و مخاطبین تلگرامی و هم در میان دیگر رقبا افزایش پیدا می کند. همین مورد دلیلی شده تا مدیران تلگرامی بیشترین وقت خود را صرف جذب مخاطب یا به اصطلاح افزایش ممبر واقعی تلگرام کنند.

هرگاه کاربران برای اولین بار وارد یک کانال یا گروه تلگرامی می شوند به تعداد ممبرهای آنها بیشتر از هر چیز دیگری توجه می کنند. به هر اندازه ای که ممبرهای کانال شما بیشتر باشد به طبع درصد تمایل افراد هم برای عضویت در این گروه یا کانال بیشتر خواهد شد. با توجه به این موردی که بیان کردیم اگر شما اقدام به خرید ممبر واقعی تلگرام یا خرید ممبر فیک تلگرام کنید خیلی راحت تر می توانید مخاطبین جدید را به سمت خود جذب نمایید.

از دیگر نکاتی که می توان به آن اشاره کرد اهمیت خرید ممبر فیک تلگرام یا خرید ممبر واقعی تلگرام برای کانال های فروشگاهی در این پیام رسان است. بدون تردید یکی از مهم ترین فاکتورهایی که می تواند موفقیت یک کانال فروشگاهی را تضمین کند، فروش بیشتر است و افزایش ممبر واقعی تلگرام یا حتی خرید ممبر فیک تلگرام هم می تواند یکی از مشخصه های شما برای فروش محصولات بیشتر باشد.

این مورد نشان دهنده این است که هر چه ممبرهای کانال فروشگاهی بیشتر باشد قطعاً شانس شما برای جذب مشتریان جدید و در نهایت افزایش درآمد، هم بیشتر خواهد بود. در این مسیر یکی از بهترین راه حل ها، قطعاً افزایش ممبر واقعی تلگرام است.

افزایش ممبر واقعی تلگرام
افزایش ممبر

انواع و اقسام ممبرهای تلگرام

با توجه به توضیحاتی که در اختیار شما قرار دادیم باید به این درک از موضوع رسیده باشید که ممبر واقعی تلگرام چیست و تا چه اندازه می تواند برای کانال های تلگرامی و مدیران آنها اهمیت داشته باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با انواع ممبر تلگرامی آشنا کنیم.

به صورت کلی ممبرهای پیام رسان تلگرام انواع و اقسام متفاوتی دارند که به طبع هر کدام از آنها دارای یک سری مزیت ها و معایب خاص هستند. اگر شما مایل به رشد و پیشرفت خیلی سریع تر کانال تلگرامی خودتان هستید بهتر این است که با انواع و اقسام ممبرها آشنا شوید و در یک زمان کاملاً مناسب اقدام به افزایش ممبر نمایید.

نوع اول: ممبر فیک

در حقیقت یکی از عمومی ترین و رایج ترین نوع ممبر در تلگرام که هزینه بسیار مناسبی هم برای افزایش آن می توان در نظر گرفت، ممبر فیک است. نکته مهم این است که با خرید ممبر فیک تلگرام شما در واقع تعداد ممبرهای خودتان را افزایش می دهید و به هیچ عنوان نبایستی انتظار افزایش بازدید و یا افزایش فروش را داشته باشید. اما به هر حال خرید ممبر فیک به خصوص برای کسب و کارهایی که به تازگی راه اندازی شده اند می تواند به عنوان یک شروع قدرتمند باشد.

نوع دوم: ممبر واقعی تلگرام

ممبر واقعی تلگرام در سمت مقابل ممبرهای فیک که در واقع هیچ فعالیتی در گروه ها و کانال های تلگرامی ندارند، قرار دارند. ممبرهای واقعی به کاربران و مخاطبینی گفته می شود که به صورت کاملاً طبیعی اقدام به فعالیت در گروه ها و کانال ها می کنند و این توانایی را دارند که بازدید و لایک پست های منتشر شده از طرف شما را افزایش دهند.

راه های افزایش ممبر واقعی تلگرام

در این بین راه های بسیاری برای افزایش این نوع ممبرها وجود دارد که در ادامه مقاله به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

راه حل اول: ممبر واقعی تلگرام از نوع اختیاری

این مورد بیشتر برای کاربرانی اتفاق می افتد که در حال استفاده از تلگرام غیر رسمی هستند. در این طور مواقع یک پیام مبنی بر دعوت به عضویت در یک کانال برای آنها ارسال می شود. کاربر این اختیار را دارد که از کانال مورد نظر بازدید و در صورت تمایل در آن عضو شود. به همین راحتی کانال ها می توانند اقدام به افزایش ممبر واقعی تلگرام کنند. در این روش به دلیل اختیاری بودن آن، به طبع با ریزش بسیار کمی مواجه خواهید شد.

راه حل دوم: ممبر واقعی تلگرام از نوع اجباری

در سمت مقابل ممبرهای واقعی اختیاری، ممبرهای واقعی از نوع اجباری قرار دارند. این نوع از ممبرها بدون اینکه خودشان اختیار کنند به عضویت یک کانال در می آیند. اما نکته مهم این است که کاربرانی که با زور و اجبار وارد یک کانال می شوند به راحتی و با اختیار خود هم از کانال خارج خواهند شد. یکی از معایب این روش به نسبت روش قبلی این است که شاهد ریزش بیشتری در این کانال ها هستیم.

راه حل سوم: ممبر پروکسی

با توجه به اینکه پیام رسان تلگرام در ایران فیلتر است در حال حاضر یکی از بهترین راه حل ها برای افزایش ممبر واقعی تلگرام استفاده از ممبر پروکسی است. روش کاری ممبر پروکسی به این شکل است که شما با پرداخت یک هزینه به عنوان اسپانسر پروکسی در بالاترین نقطه از صفحه تلگرام کاربران و مخاطبین خود به نمایش در خواهید آمد. کاربران هم در صورت تمایل در کانال شما عضو خواهند شد. استفاده از ممبر پروکسی هم به مانند روش اول ریزش کمی در بر داشته و موجب افزایش بازدید پست های شما خواهد شد.

ادد ممبر تلگرام
ادد ممبر

نحوه جذب ممبر واقعی تلگرام به چه شکل است؟

همان طوری که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم بایستی اعتراف کنیم که یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران تلگرامی افزایش ممبر واقعی تلگرام است. هر چه تعداد اعضاء و ممبرهای یک کانال در پیام رسان تلگرام بیشتر باشد به همان اندازه هم اعتبار، محبوبیت و به طبع موفقیت آن هم بیشتر خواهد شد.

تا مدت ها پیش یعنی سال 1395 یکی از روش هایی که ممبر فروش ها انجام می دادند، فروش ممبر واقعی تلگرام برای کانال های تلگرامی از طریق تبلیغات در دیگر کانال هایی بود که یا مالک آن بودند و یا با صاحبان آنها به نوعی همکاری می کردند.

شاید این تبلیغات به نوعی فیک یا دروغ بود اما به هر حال ممبرهایی که عضو کانال می شدند همگی ممبرهایی واقعی بودند. اما به مرور زمان افراد زیادی به سمت ممبر فروشی سوق پیدا کردند و رقابت شدیدی بین آنها ایجاد و قیمت ها هم تا حد زیادی کاهش پیدا کرد. به طبع با پایین آمدن قیمت ها، کیفیت کار هم تا حد زیادی افت پیدا کرد.

این قضیه ادامه پیدا کرد تا جایی که ممبر فروش ها با اینکه، ادعای فروش ممبر واقعی تلگرام را می کردند اما برای اینکه بتوانند با دیگر رقبا به رقابت بپردازند مجبور بودند برخی از ممبرها را به صورت فیک در اختیار شما قرار دهند و یکی از دلیل های پایین آمدن قیمت هم همین بود.

این مورد تا جایی پیش رفته که در حال حاضر قطع به یقین می توان اینگونه گفت که ممبر واقعی تلگرام هرگز خریدنی نیست و تنها راه دریافت آن این است که کانال خود را در دیگر کانال ها تبلیغ نمایید تا به این روش بتوانید ممبرهایی واقعی دریافت نمایید.

تبلیغات به این شکل است که در کانال های معتبر و شناخته شده ولی متناسب با بازار هدف و کسب و کار خود شروع به تبلیغات می کنید. در این روش همان طوری که پاراگراف قبلی هم اشاره کردیم، ممبر واقعی تلگرام دریافت خواهید کرد.

البته برای اینکه نتایج بهتری به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم که در ابتدای کار ممبرهای ارزان تلگرام خریداری نمایید تا به نوعی بتوانید یک اعتبار برای خودتان دست و پا کنید. سپس آرام آرام شروع به تولید محتوای مناسب و جذاب کنید و در نهایت اقدام به تبلیغ در دیگر کانال ها نمایید تا بتوانید بهترین نتایج را به دست بیاورید.

اما سوال دیگری که ممکن است به وجود بیاید این است:

دلیل مفید بودن و سودمندتر بودن ممبر واقعی تلگرام به نسبت خرید ممبر فیک تلگرام چیست؟

با توجه به نکاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار دادیم باید به این نتیجه رسیده باشید که افزایش ممبر واقعی کانال های تلگرام یکی از روش های کاملاً کاربردی برای کشف بازارهای جدید و همچنین افزایش اعتماد برای کسب و کارها است. در این بین خرید ممبر واقعی تلگرام همان طوری که از نام آن هم می توان متوجه شد، افراد واقعی را به کانال تلگرامی شما اضافه می کند.

یکی از فواید و مزیت هایی که می توان بیان کرد این است که هر چه محتواهایی که شما در کانال خود قرار می دهید کاربردی تر، مفیدتر، جذاب تر و حرفه ای تر نوشته شده باشد به همان اندازه هم میزان ریزش کاربران کمتر و به طبع درصد افرادی که به عضو کانال شما در می آیند هم بیشتر خواهد بود.

چگونه ممبر تلگرام را افزایش دهیم
راه های افزایش ممبر

از کجا متوجه شویم که ممبر واقعی تلگرام خریداری کرده ایم؟

هرگاه اقدام به خرید ممبر واقعی تلگرام کردید در یک بخش با عنوان Recent Action یا به اصطلاح گزارش های اخیر کانال، به راحتی اعضاء اضافه شده مشخص هستند. در این بخش می توانید بر روی پروفایل هر یک از این افراد کلیک کرده و در صورت نیاز با آنها چت کنید تا متوجه واقعی یا فیک بودن آنها شوید.

نکاتی مهم برای افزایش ممبر واقعی تلگرام

  • نکته اول: به هنگام ایجاد کانال تا جای ممکن نوع کانال خودتان را به صورت عمومی انتخاب نمایید چرا که این نوع کانال ها در نتایج جستجو به کاربران نمایش داده خواهد شد
  • نکته دوم: یک نام کاملاً مناسب و همچنین یک لینک کوتاه برای کانال خود انتخاب کنید. این مورد باعث شده تا کاربران خیلی سریع تر آن را به حافظه سپرده و در نهایت موجب افزایش ممبر واقعی تلگرام می شود
  • نکته سوم: هر از گاهی از ربات Vote برای ایجاد نظرسنجی یا ایجاد مسابقه استفاده نمایید. یکی از معروف ترین مسابقه هایی که می تواند منجر به افزایش ممبر واقعی تلگرام شود، مسابقه عکس است. به طور مثال می توانید موضوع مسابقه را تصاویر پدر و فرزند انتخاب نمایید. در این میان هر چه تعداد بازدیدهای هر تصویر بیشتر از سایرین باشد، همان شخص برنده مسابقه خواهد بود
  • نکته چهارم: اگر یک سایت وردپرسی در اختیار دارید می توانید وب سایت تان را به کانال تلگرامی تان متصل کرده و با استفاده از افزونه Telegram for WP اطلاعاتی را از وب سایت خود وارد کانال تلگرام نمایید.